PMD na Foreveri

Vlákno pre PMD85, PP01, Ondra, Maťo a ďalšie, ZX Spectrum nekompatibilné
Post Reply
mikezt

PMD na Foreveri

#1 Post by mikezt » Sun Mar 01, 2015 2:16 pm

Ahojte!

Bude mať niekto PMDčko s ColorAce na Foreveri? Mám už jeden príspevok, ale nemám ho ako spustiť.

rombor

Re: PMD na Foreveri

#2 Post by rombor » Sun Mar 01, 2015 9:03 pm

No... Momentálne mám svoje pracovné PMD 85-3 v polofunkčnom rozobratom stave, avšak zámer je jednoznačný. Do Forevera byť "OS Ready". Tak dúfam, že sa to podarí...

Busy

#3 Post by Busy » Wed Mar 04, 2015 10:31 am

rombor wrote:No... Momentálne mám svoje pracovné PMD 85-3 v polofunkčnom rozobratom stave, avšak zámer je jednoznačný. Do Forevera byť "OS Ready". Tak dúfam, že sa to podarí...
Drzim palce nech sa to podari :)
Mam este otazocku - ak sa podari, aka to bude konfiguracia (MIF85, 256kB, 2xVram...) ?

rombor

#4 Post by rombor » Wed Mar 04, 2015 12:30 pm

Busy wrote:
rombor wrote:No... Momentálne mám svoje pracovné PMD 85-3 v polofunkčnom rozobratom stave, avšak zámer je jednoznačný. Do Forevera byť "OS Ready". Tak dúfam, že sa to podarí...
Drzim palce nech sa to podari :)
Mam este otazocku - ak sa podari, aka to bude konfiguracia (MIF85, 256kB, 2xVram...) ?
Včera sa mi podarilo rozbehať PMD 85-2A, ktoré vypovedalo službu na poslednej akcii (tantalový kondenzátor odišiel do večných lovíšť a to tak, že sa začal tváriť ako dióda!). Toto PMD 85-2A má implantovaný VGA konvertor, takže s ColorAce nie je problém. Zároveň k nemu môžno pripojiť externý MIF85.

V spomínanom PMD 85-3 by malo byť to, čo si spomenul. Avšak, "nadrátovanie" (Igor Hnízdo) daných rozšírení so sebou zatiaľ nesie nežiadúce rušenie, ktoré činí počítač značne nestabilným. Ak sa mi podarí túto nepríjemnosť vyriešiť, tak PMD 85-3 (MM) /Magické Možnosti :lol:/ určite dovezieme.

rombor

#5 Post by rombor » Wed Mar 04, 2015 7:32 pm

mikezt wrote:Mám už jeden príspevok, ale nemám ho ako spustiť.
Od koho a aký je to príspevok? Som ochotný pripraviť obrázky/binárky do prezentovateľnej podoby. Ak by toho bolo viac, vytvorím aj SW podľa vzoru toho na Speccy.

mikezt

#6 Post by mikezt » Thu Mar 05, 2015 12:13 pm

rombor wrote:Od koho a aký je to príspevok? Som ochotný pripraviť obrázky/binárky do prezentovateľnej podoby. Ak by toho bolo viac, vytvorím aj SW podľa vzoru toho na Speccy.
Vecer ti poslem mail. Nechcem to rozoberat na fore, nech je aj nejake prekvapenie. :)

Post Reply