Toolchain

Tipy a triky v assembleri a v BASICu. Prosby o rady pri programovaní.
Správa
Autor
Busy
Dátum registrácie: Po Nov 25, 2013 9:11 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Toolchain

#11 Príspevok od používateľa Busy » St Apr 08, 2015 9:22 pm

A teraz co pouzivam ja.
  • Editor: Klasicky notepad. Uvazujem o prechode na notepad+ len sa k tomu stale nejak nevem dokopat.
  • Kompiler: Jednoznacne SjASMPlus. Ked som sa rozhodoval, co budem na PeCi pouzivat, presiel som zopar kompilerov (medzi nimi bol aj AS), a rozhodol som sa prave pre SjASM z viac dovodov - vie generovat priamo binarku, spektracky SNA, syntax najpodobnejsia vecsine spektrackych kompilerov (gens,zeus,pikasm,mrs...). Na ASe sa mi lubilo ze nie je iba pre Z80, ale podporuje viac procesorov, ale inak som u neho ziadnu inu vyhodu voci SjASM nenasiel. Ked pisem nieco na C64 tak pouzivam nejaky 64tasm co mi dal Silicon (tiez som si ho vybral z viacerych vyskusanych). Btw. SjASM pouziva aj Noro - stiahol si zdrojaky a skompiloval si ho na svojho Maca. SjASM dokonca pouzivam aj pre kompilaciu programov na PMD85 - vsetko pisem v Z80 syntaxi ;)
  • Debugger:Zabudovany v RS32. Pokial clovek prekusne zastaralne MSDOSove GUI, tak sa s nim celkom da. A ked sa vyskytne nejaky obzvlast zlozity problem, loadnem si MRS a idem na to pekne cisto spektristicky. Pre ladenie na PMD85 pouzivam skvely emulator od Borikovcov s nemenej skvelym zabudovanym debuggerom (tam som MRS este nepotreboval).
  • Dalsie utilitky:Na kreslenie ZXPaintbrush, na pakovanie ZX7, na konverzie formatov svoje taputilsy a kopec dalsich podobnych utilitiek http://busy.speccy.cz/tvorba/pcutils.htm (vela z nich som slohol z unixu a prekompiloval pod msdos/win32) a ak potrebujem nejaku konverziu na ktoru nemam hotovu utilitku, tak si ju bud napisem (v cecku) alebo to poriesim v ZX basicu. A sample v nasom poslednom deme som editoval v GoldWave.
Nuz a ako uz vyplyva z vyssie napisaneho, emulator pouzivam RS32. V praci musim mat windowsy, doma ich mam tiez, tak nie je problem. A pre C64 mam WinVice (tiez ma celkom dobry debugger).

Používateľov profilový obrázok
mborik128
Dátum registrácie: Ut Okt 08, 2013 11:45 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Toolchain

#12 Príspevok od používateľa mborik128 » Št Apr 09, 2015 8:44 am

Busy napísal:To naozaj ??? To som vobec netusil ... mozno preto ze RS32 ktory pouzivam ja sa v tomto ohlade sprava korektne - nastavenie typu ZX Spektra pri spusteni SNA nijak nemeni
To som ti tusim na niektorom z Foreverov spominal, ze takto jalovo sa chova dokonca vacsina emulgatorov. Fuse si v linuxe musime rucne patchovat, aby to nerobil. Z Windowsackych to nerobi snad iba ZXSpin. Je to des! :roll:

Napísať odpoveď