Speccy 2010 ako compo mašina na Foreveri

Témy týkajúce sa hardvéru všemožných klonov ZX Spectra
Post Reply
mikezt

Speccy 2010 ako compo mašina na Foreveri

#1 Post by mikezt » Sun Mar 16, 2014 6:47 pm

Ahojte,

máme znova po Foreveri a chcem všetkým poďakovať za spoluprácu. Keďže sa ale vždy dejú podivné hardvérové úkazy počas súťaží, tak uvažujem, že by sa budúci rok použilo Speccy2010 ako compo mašina. Časovanie je kompatibilné so 128čkou a mborik sa začal vŕtať vo firmwari a plánuje emuláciu divIDE. Je mi ale jasné, že to je kontroverzná téma, pretože už to skrátka nie je Spectrum a preto by som rád vedel vaše názory.

mike/zeroteam aka Forever deorganisator

z00m
Site Admin

Re: Speccy 2010 ako compo mašina na Foreveri

#2 Post by z00m » Sun Mar 16, 2014 7:06 pm

Ja som za. Originálne mašiny tu nebudú naveky a je s nimi čím ďalej tým viac problémov. Preťažená napájacia sieť na party place tomu nepomáha a čím skôr si to uvedomíme, tým lepšie. Speccy2010 ako compomašina by bol podľa mňa rozhodne krok vpred.

Noby

#3 Post by Noby » Mon Mar 17, 2014 7:55 pm

A nebudou nám pak posílat Rusáci dema na 7MHZ mašinu, když na to máme HW?

z00m
Site Admin

#4 Post by z00m » Tue Mar 18, 2014 9:43 am

Nebudú, na to sú predsa compo rules. Keď ich nedodržia, diskvalifikujeme príspevok a bude.

ikon

#5 Post by ikon » Fri Mar 21, 2014 10:57 am

Nemám nič proti výmene compo mašiny za niečo stabilnejšie, ale vzhľadom k stavu siete na partyplace, určite by som sa v prvom rade snažil o jej stabilizáciu napr. predlžovačkou s prepäťovou ochranou alebo UPS. Pretože tie duchariny môžu vzniknúť aj na Speccy2010 pokiaľ nebude vyriešený základný problém - poriadne napájanie mašiny. Tiež by bolo asi vhodnejšie vymeniť pôdovný zdroj k +2, ktorý bol stavaný na 220V za dobre vyhladený impulzák s väčším rozsahom vstupného napätia napr. 100-240V a dostatočnou prúdovou rezervou - povedzme 3A.

Factor6

#6 Post by Factor6 » Fri Mar 21, 2014 11:11 am

Já jsem jednoznačně pro. Je to ulehčení nejen ve vztahu k blbé elektrice ale i jednoduchosti, nic se nestane, když něco drkne do stolu, apod. Speccy2010 pro mě je Speccy. Jen bude asi chtít dodělat do firmwaru ten flashloading.

Tímto se všem omlouvám za potíže s mojí +2 na Foreveru, ale ona normálně funguje, jen na Foreveru nefungovala.

mikezt

#7 Post by mikezt » Wed Apr 09, 2014 7:52 am

ikon wrote:Nemám nič proti výmene compo mašiny za niečo stabilnejšie, ale vzhľadom k stavu siete na partyplace, určite by som sa v prvom rade snažil o jej stabilizáciu napr. predlžovačkou s prepäťovou ochranou alebo UPS. Pretože tie duchariny môžu vzniknúť aj na Speccy2010 pokiaľ nebude vyriešený základný problém - poriadne napájanie mašiny. Tiež by bolo asi vhodnejšie vymeniť pôdovný zdroj k +2, ktorý bol stavaný na 220V za dobre vyhladený impulzák s väčším rozsahom vstupného napätia napr. 100-240V a dostatočnou prúdovou rezervou - povedzme 3A.
Predlžku s prepäťovou ochranou sme mali na druhom (?) Foreveri v Hornej Súči a moc to nepomohlo. Čo si pamätám, tak sme odpálili rekordné množstvo +2 a napr. Batman Forever demo na CPC tiež nešlo s kostolným poriadkom.

Vymeniť zdroj k +2 by bola tiež možnosť a ak by to pomohlo, tak by som bol len a len rád, keby sa dala používať originálna mašina aj naďalej. Žial je to ale nad moje sily. Na Forever by sa hodil nejaký hardvérista, ktorý by tie každoročné problémy vedel riešiť. My sme skôr takí diletanti.

Factor6

#8 Post by Factor6 » Wed Apr 09, 2014 9:39 am

mikezt wrote:
ikon wrote:Nemám nič proti výmene compo mašiny za niečo stabilnejšie, ale vzhľadom k stavu siete na partyplace, určite by som sa v prvom rade snažil o jej stabilizáciu napr. predlžovačkou s prepäťovou ochranou alebo UPS. Pretože tie duchariny môžu vzniknúť aj na Speccy2010 pokiaľ nebude vyriešený základný problém - poriadne napájanie mašiny. Tiež by bolo asi vhodnejšie vymeniť pôdovný zdroj k +2, ktorý bol stavaný na 220V za dobre vyhladený impulzák s väčším rozsahom vstupného napätia napr. 100-240V a dostatočnou prúdovou rezervou - povedzme 3A.
Predlžku s prepäťovou ochranou sme mali na druhom (?) Foreveri v Hornej Súči a moc to nepomohlo. Čo si pamätám, tak sme odpálili rekordné množstvo +2 a napr. Batman Forever demo na CPC tiež nešlo s kostolným poriadkom.

Vymeniť zdroj k +2 by bola tiež možnosť a ak by to pomohlo, tak by som bol len a len rád, keby sa dala používať originálna mašina aj naďalej. Žial je to ale nad moje sily. Na Forever by sa hodil nejaký hardvérista, ktorý by tie každoročné problémy vedel riešiť. My sme skôr takí diletanti.
Pravda je, ze zdroj k te moji +2jce byl jiny, nez pouzivam. Doma pouzivam zdroj ze 128icky, ktery papirove dava mensi vykon, ale +2 slape jako hodinky. Je to divne i s tim CPCckem.

Post Reply