playground.darkbyte.sk

Place for ZX Spectrum freaks
It is currently Tue Nov 21, 2017 11:44 am

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: neštěstí ala Aukro
PostPosted: Sat Dec 19, 2015 5:19 pm 

Nevím kolik z Vás někdy zavítá na Aukro, kde je sekce Historických počítačů a tam oddělení Sinclair a kompatibilní. Kdysi před mnoha lety byla radost se tam občas porozhlídnout po nejrůznějších ZX Spectrech a periferiích. Již několik let je bohužel konkrétně toto oddělení zasíráno stovkami herních nabídek, na které většinou moc lidí nereaguje. Výsledkem je totální bordel, kdy hledat nabídku samotných počítačů je minimálně naprosto nepohodlné a nesmyslné.

Psal jsem na Aukro jestli by s tím mohli něco udělat. Navrhnul jsem např. rozčlenění na hardware, software a ostatní, případně ať bez debat přesměrují herní nabídky do sekce Hry. Ale spíš si myslím, že se na to Aukro vy.....

Faktem je, že jsem tam za posledních pár let byl díky tomuto hnoji asi jen 2x. Fakt mě to mrzí!

Profile  

PostPosted: Wed Dec 23, 2015 5:20 pm 

Priznám sa, že aukro nesledujem vôbec, veci kupujem z ebay a navštevujem spectristické fóra, kde sa často ponuky na predaj/kúpu objavujú tiež. Zohnal som tak niekoľko zaujímavých vecí za dobrú cenu. Nie som ale žiadny zberateľ, mám len 3 rôzne platformy (ale všetko je to Z80), ktorým sa mám v pláne venovať a pri tom aj zostávam.

Staré hry sú dnes veľký kšeft, celé retro je plné zberateľov a premúdrelcov, takže nezostáva nič iné, len sa preklikávať kopou nezaujímavých ponúk.

Profile  

PostPosted: Fri Dec 25, 2015 1:13 pm 

Ano, Ebay - tam je radost se brouzdat. Vše mají pěkně členěné, hardware, software, ostatní. Neberu nikomu hry, ale míchat je ve 400+ položkách s hardware prostě nedává smysl. Jen nezbývá, než doufat, že s tím na Aukru někdo něco udělá. Napsali mi, že to předali kompetentním osobám, no nicméně... uvidíme.

Profile  

PostPosted: Thu Dec 31, 2015 3:19 pm 

S timhle nikdo a Aukra nebude delat nic, muzes byt rad, ze tam jeste vubec jsou sekce rozdelene na platformy a ne jako na polskem Allegru, kde je vse naspane do jedne kategorie. Pro Aukro nejsou tyto kategorie lukrativni treba v porovnani s kategorii soucasne elektroniky. Spis nez toto me stve fakt, ze v poslednich dvou letech stoupla cena historickych pocitacu nekdy do absurdnich vysin. Viz. cena Sam Coupe dnes a pred deseti lety apod.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]